Wydarzenia

WTOREK, 19 KWIETNIA 2016

18:00

Kung-fu w Scali.

Zapraszamy na kolejny z serii wykładów prowadzonych prze AVSystem przy współpracy z Kołem Naukowym BIT.

PONIEDZIAŁEK, 27 KWIETNIA 2015

18:00

Od zera do universal Apps Developera - IX

Witam, zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu Universal Apps. Wreszcie dotarliśmy do platformy Windows 8.1 / Windows Phone. W trakcie spotkania dowiecie się jakie są założenia aplikacji na Windows'a oraz dlaczego możemy tworzyć aplikacje uniwersalne. Po tym wstępie teoretycznym omówimy zagadnienia związane z wytwarzaniem aplikacji na tą platformę.

PIĄTEK, 17 KWIETNIA 2015

06:00

Dni Otwarte AGH

W dniu 17.04.15 r. odbędą się Dni Otwarte AGH. Koło Naukowe BIT ponownie będzie aktywnie w nich uczestniczyć.

Więcej informacji: http://www.ki.agh.edu.pl/aktualnosci/23-03-15/dzien-otwarty-agh-w-katedrze-informatyki-program

ŚRODA, 1 KWIETNIA 2015

17:50

Crafitnity - Bit AI

Metody Deep Learning

Chcesz dowiedzieć się jak działa?:

 • system rekomendacyjny na Netflix
 • rozpoznawanie mowy w Baidu
 • wykrywanie oszustw w Paypalu
 • wykrywanie twarzy na Facebooku

Craftinity wraz z kołem naukowym poprowadzi kurs na którym nauczysz się implementować najnowocześniejsze algorytmy uczenia maszynowego polegające na uczeniu hierarchicznych reprezentacji danych (deep learning).

Na kursie zaczniemy od łatwych rzeczy takich jak feedforward neural networks i algorytm propagacji wstecznej. Później zajmiemy się czymś bardziej interesującym jak np. restricted boltzmann machines wraz z ich zastosowaniami. Omówimy też konwolucyjne sieci neuronowe i ich niektóre zastosowania takie jak eksperymentalny system rekomendacyjny w Spotify.

Po skończeniu kursu uczestnicy będą w stanie rozpoznać sytuacje gdzie deep learning będzie przydatny, a co najważniejsze będą w stanie swoje koncepcje zaimplementować.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 1. kwietnia w sali 3.27a. godzina 17.50-19.20

PONIEDZIAŁEK, 23 MARCA 2015

18:00

Spotkanie organizacyjne .NET

Serdecznie zapraszamy Was na spotkanie organizacyjne Sekcji .NET KN BIT. W trakcie spotkania podsumujemy pracę jaką wykonaliśmy w trakcie poprzedniego semestru oraz wyznaczymy cele na najbliższe pół roku.

WTOREK, 10 MARCA 2015

18:00

Spotkanie inauguracyjne

Cześć wszystkim! Zapraszamy Was na spotkanie inaugurujące semestr letni 2014/15 w KN BIT, które odbędzie się we wtorek (10.03) o 18.00 w D-17, 1.38.

ŚRODA, 21 STYCZNIA 2015

18:30

Google Big Data tech talk

Zapraszamy was na wykład dotyczący ogólnie pojętej tematyki Big Data, który poprowadzi inżynier z krakowskiego biura Google, na co dzień zajmujący się tym tematem w swojej pracy. Na bazie swoich doświadczeń z kluczowych dla firmy projektów wprowadzi was w świat przetwarzania ogromnej ilości danych zaczynając od samych podstaw i potrzeb a kończąc na konkretnych rozwiązaniach takich jak wszechobecny Map Reduce.

Google jest pionerem w dziedzinie obliczeń w największej skali. Potrzeby przetwarzania petabajtów informacji sprawiły, że właśnie Google wyznacza takie standardy jak rozproszony system plików (GFS) czy paradygmat Map Reduce.

Wykład odbędzie się 21. stycznia o godzinie 18:30 w sali 2.41. Będzie on prowadzony w języku angielskim. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

PONIEDZIAŁEK, 12 STYCZNIA 2015

17:00

Flowbox intro

Nowy, funkcyjny język programowania dedykowany dla branży audiowizualnej będzie rozwijany na AGH

Luna to funkcyjny, wizualno-tekstowy język programowania tworzony w Krakowie przez firmę Flowbox. Projekt powstał w 2012 roku z inicjatywy absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej. Teraz założyciele Flowboxa (twórcy Luny i Flowbox FX) łączą siły z Katedrą Informatyki AGH oraz KN Bit i zapraszają studentów do współpracy przy realizacji programu do edycji graficznej obrazu.

Już wkrótce Luna będzie rozwijana w Katedrze Informatyki AGH. Wspólnie z Kołem Naukowym Bit twórcy języka planują kilkumiesięczny projekt, mający na celu stworzenie darmowego programu do edycji graficznej obrazu pod szyldem Flowboxa, Katedry Informatyki AGH oraz KN Bit.

Pierwsze spotkanie z Flowboxem (inicjatorami Luny i twórcami Flowbox FX) odbędzie się 12 stycznia o godz. 17:00 w D-17 1.38

SOBOTA, 6 GRUDNIA 2014

09:30

CodeCamp AGH - Universal Apps

Cześć,

w tym roku organizowane są całodzienne warsztaty "CodeCamp Universal Apps". W ich trakcie nawet osoba, która na początku zajęć będzie laikiem w wytwarzaniu aplikacji mobilnych nauczy się jak je prawidłowo wytwarzać z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi.

Zajęcia poprowadzi Vadym Melnyk związany z firmą Microsoft, MobiTouch oraz start-upem Cervi.

CZWARTEK, 4 GRUDNIA 2014

18:30

Kurs Machine Learning 2014/15

Czy można nauczyć maszynę myśleć? W jaki sposób przewidzieć kto przeżyje zatonięcie Titanica? Co kryje się pod niepozornym przepisywaniem Google’owskich captchy? Kto kieruje dronami? Do czego wykorzystuje się gromadzone w sieci petabajty danych? I w końcu: co te wszystkie pytania mają ze sobą wspólnego?

Odpowiedź jest prosta: uczenie maszynowe. Już w najbliższy czwartek rusza organizowany przez nas kurs, w którym odkryjemy niektóre jego tajniki. Spróbujemy na nim wyjaśnić ideę działania różnych praktycznych, powszechnie stosowanych algorytmów.

Zapraszamy, przede wszystkim, studentów pierwszego roku. Nie wymagamy żadnych podstaw - wszystkiego dowiecie się u nas. Studenci wyższych lat są również mile widziani, jeśli do tej pory nie trafili jeszcze na ten kurs.

Co kilka spotkań planujemy zorganizować nieobowiązkowe warsztaty, na których pokażemy praktyczny sposób implementacji omawianych zagadnień w pythonie.

Szukajcie nas w czwartki o 18:30 w D-17, 3.27b

Pierwsze spotkanie, tytułem wstępu i organizacji, odbędzie się 6. listopada. Tydzień później zaczynamy na poważnie. Przyjście nie jest zobowiązujące, jeśli nie jesteście zdecydowani, wpadnijcie i sprawdźcie, może was zaciekawi.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, czy sugestii, piszcie śmiało pod adres: maciewar+kursml@gmail.com

WTOREK, 2 GRUDNIA 2014

17:50

JavaScript

Witam,

We wtorek spotykamy się w temacie nie związanym z C# - JavaScript!

Tym razem opowiadać będzie Damian i zaplanował dla Was następujące atrakcje:

Podstawowe informacje o JS Obiekty natywne Pętle Funkcje

i więcej ...

ŚRODA, 26 LISTOPADA 2014

17:50

Kaggle study group

Cześć!

Chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych na pierwsze, inauguracyjne, spotkanie Kaggle Study Group, które odbędzie się w środę 5 listopada o godzinie 17:50 w sali 3.27A.

Na zajęciach podejdziemy do zagadnień szeroko pojętego AI/ML od strony praktycznej! Grupa skierowana jest do wszystkich, niezależnie od doświadczenia (teoretyczne podstawy mile widziane) i używanych narzędzi - Python, MATLAB, R, cokolwiek innego wymyślicie…

Jako zachętę powiem, że: Wysoka frekwencja i zaangażowanie z Waszej stron, umożliwią prowadzenie zajęć w ciekawej formie. Zdeterminowane jednostki, poza wiedzą, będą miały szanse skończyć przygodę w study group z publikacją na koncie!

Pierwsze spotkanie będzie czysto organizacyjne. Przedstawię Wam jak będzie zorganizowana praca w tym semestrze, wybierzemy datasety które będziemy męczyć i podzielimy się na teamy w których będziemy działać.

Przed spotkaniem zapoznajcie się z projektami które są aktualnie dostępne na www.kaggle.com!

CZWARTEK, 20 LISTOPADA 2014

18:00

Wprowadzenie do aplikacji internetowych

Wprowadzenie do aplikacji internetowych. Krótko o HTTP, HTML, CSS, JS, URL, API, GUI, UX, UI, architektórach klient - serwer i RESTful API.

ŚRODA, 19 LISTOPADA 2014

18:30

Od Zera do Universal Apps Developer - Część V

Cześć,

od samego początku pracy narzekaliśmy na problemy z nieprawidłowym działaniem fragmentów naszego "systemu bankowego", który po zmianach stawał się zawodny - musimy to naprawić.

WTOREK, 18 LISTOPADA 2014

17:50

HTML5

Witam,

We wtorek spotykamy się w temacie nie związanym z C# - HTML5!

Tym razem opowiadać będzie Damian i zaplanował dla Was następujące atrakcje: Trochę z historii HTML "Hello World"

CZWARTEK, 13 LISTOPADA 2014

18:00

Developer workflow

Idea Factory chce zaprosić Was na kolejną edycje Developer Workflow skierowaną głównie dla studentów 1. roku oraz ludzi rozpoczynających prace przy projektach grupowych.

Co będzie?

 • co to jest repozytorium
 • co to commit do repozytorium (bez wchodzenia w szczegóły)
 • co to i po co nam .gitignore
 • co to feature branch
 • co to pull request
 • co to merge (bez wchodzenia w szczegóły)
 • co to jira
 • co to code review i dlaczego jest ważny
 • co to confluence

ŚRODA, 12 LISTOPADA 2014

18:30

Od Zera do Universal Apps Developera

Witam, zapraszam na kolejne spotkanie dotyczące programowania w języku C#, który w przyszłości rozwinie się w kierunku programowania aplikacji Universalnych na platformy mobilne Windows.

W planach na ten tydzień: Pliki i foldery

CZWARTEK, 6 LISTOPADA 2014

18:00

Google is coming on campus!

Google is coming on campus!

When: Thursday, 6 November, 18:00

Where: Room 1.20

What: "Logging at scale"

In this talk we will see how one can use the Google Cloud Platform to build a logging product at global scale. By the end of the talk we will have a complete architecture for a logging system that can serve your customers.

ŚRODA, 5 LISTOPADA 2014

18:30

Od Zera do Universal Apps Developera - część III

Kontynuacja kursu dotyczącego Universal Apps.

Plan na zajęcia. Kolekcje w C# Tablice

PONIEDZIAŁEK, 3 LISTOPADA 2014

17:50

Moja pierwsza gra komputerowa w Construct 2

Cześć,

mam dla Was spotkanie, który pozwoli Wam się lepiej przygotować do zbliżającej się Szkoły Twórców Gier. W ramach spotkań dotyczących szeroko pojętego GameDevu poznamy aplikację Construct 2 - zajęcia będą dość mocno praktycznie więc komputer byłby mile widziany.

W trakcie zajęć dowiecie się jak:

Rozpocząć pracę z Constructem 2

ŚRODA, 29 PAŹDZIERNIKA 2014

19:20

Being Steve... Everything you want to know about iOS development

Wykład przedstawia przekrojowo zagadnienia projektowania i implementacji aplikacji natywnych dla systemu iOS.

ŚRODA, 29 PAŹDZIERNIKA 2014

18:30

Od Zera do Universal Apps Developera - część II

Cześć,

zapraszam na drugie spotkanie kursu Od zera do Universal Apps Developera - czyli połączenia kursu C# z kursem wytwarzania aplikacji mobilnych.

W ramach jutrzejszych zajęć zajmiemy się: 1) Podstawami Obiektowości, zasadą SOLID 2) Dziedziczeniem 3) Wyjątkami]

PONIEDZIAŁEK, 27 PAŹDZIERNIKA 2014

19:20

Inauguracja Idea Factory

Cześć!

Tak jak już zapowiadaliśmy: poniedziałek o 19:20, w sali 2.41 odbędzie się spotkanie inaugurujące Idea Factory!

Oto skrótowa agenda:

PONIEDZIAŁEK, 27 PAŹDZIERNIKA 2014

17:50

Spotkanie Organizacyjne .NET 2014

Witam,

Zapraszam na spotkanie organizacyjne grupy .NET na którym poznacie wszystkie szczegóły działalności naszej sekcji .

W szczególności powiem o: - programie Microsoft Student Partner - aktywnościach jakie możecie podjąć

CZWARTEK, 23 PAŹDZIERNIKA 2014

18:20

Praktyki zagraniczne - prezentacja

W najbliższy czwartek (23/10) o godzinie 18:20, w sali 1.38, D-17 organizujemy w ramach działalności BIT Algo spotkanie, na którym kilka osób pochwali się odbyciem praktyk zagranicznych w ostatnim czasie. Będzie można się dowiedzieć jak one wyglądają, gdzie nasi studenci jeżdżą, jak się na te praktyki dostać i czym się różnią praktyki erasmusowe od praktyk na własną rękę. Dla samych prezentujących osób będzie do świetna okazja na wymianę doświadczeń i do rozeznania się gdzie można jeszcze jechać w kolejne wakacje :)

ŚRODA, 22 PAŹDZIERNIKA 2014

17:45

BIT Algo Konkursy - trening

Sekcja Bit ALGO Konkursy (kiedyś sekcja Programowania Zespołowego) zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w tym semestrze. Spotkania mają charakter treningów algorytmicznych. Polegają na dyskusji nad zadaniami algorytmicznymi.

ŚRODA, 22 PAŹDZIERNIKA 2014

16:15

Od Zera do Universal Apps Developera - część I

Wydarzenie organizacyjne nowego kursu wprowadzającego do technik wytwarzania aplikacji Universal Apps.

 1. Program zajęć, wymagania
 2. Wprowadzenie do Visual Studio
 3. Czym jest C# i Universal Apps
 4. Hello World w C#

WTOREK, 17 CZERWCA 2014

18:00

MeteoBIT - a WebDev Conference

Koło Naukowe BIT, SkyLab oraz ANTICODERS serdecznie zapraszają na konferencję poświęconą technologiom WebDev. Przeczytaj więcej o wydarzeniu! :)

WTOREK, 3 CZERWCA 2014

17:59

Unity for Windows

Zapraszam na ostatnie techniczne spotkanie grupy AGH.NET. Tym razem będziemy się zajmować Unity i metodami jakimi możemy się posłużyć pragnąc wytworzyć naszą wymarzoną grę komputerową.

Agenda spotkania: 1. Opis narzędzia 2. Sprite'y 3. Fizyka w Unity 4. Oskryptowanie aplikacji 5. Animacje

WTOREK, 27 MAJA 2014

17:50

Windows Communication Foundation

Kolejne spotkanie się zbliża, dziś otwieramy się na innych - tworzymy aplikację rozproszoną! Będziemy rozmawiać, przedstawiać i testować aplikacje korzystające z WCF. Dowiecie się o: Kontraktach Endpointach... Messegach Callbackach

Czyli Systemy Rozproszone - wersja C#. Kiedy i gdzie? Wtorek 18:00 Centrum Informatyki AGH, sala 3.27a

Własny komputer pomoże stworzyć pierwszą aplikację.

CZWARTEK, 22 MAJA 2014

17:50

Jak dbać o jakość kodu?

Podczas prezentacji skupimy się na pragmatycznym podejściu do tworzenia oprogramowania. Omówiona zostanie idea testowania kodu testami jednostkowymi, integracyjnymi (TDD) oraz funkcjonalnymi (podejście BDD). Powiemy też sobie o tym w jaki sposób mierzyć jakość kodu (Sonar). Całość okraszona praktycznymi przykładami w technologiach Java/Spring/Maven/JBehave. Wykład jest kierowany szczególnie do studentów 1-3 roku.

PONIEDZIAŁEK, 19 MAJA 2014

19:20

Theano - warsztat

Theano to biblioteka pythonowa stworzona przez zespół z Uniwersytetu w Montrealu, pozwalająca wykonywać kosztowne operacje matematyczne, takie jak mnożenie i odwracanie macierzy, na kartach graficznych, co bardzo przyspiesza obliczenia, takie jak uczenie sieci neuronowej. W trakcie testów wzrost prędkości był kilkunastokrotny, co daje to zdecydowanie większe możliwości jeśli chodzi o wielkość architektury oraz zbioru treningowego, a więc pozwala stworzyć inteligentniejsze narzędzia. Na warsztatach usłyszycie jak wydajnie z tym pracować, jakich błędów unikać oraz skąd wziąć karty graficzne na których można wykonać jakiś ciekawy projekt. Jeśli ktoś chce pobawić się Theano wcześniej polecam zarezerwować sobie trochę czasu na instalacje która nie jest super prosta, jednak nie będzie to potrzebne w trakcie laboratorium.

PONIEDZIAŁEK, 12 MAJA 2014

19:20

Study Group - Sieci Neuronowe

Jeśli słyszeliście kiedyś pojęcie sztuczna inteligencja i Was to zaciekawiło, to mam coś dla was: Od poniedziałku o godzinie 19:20 w sali 3.27 będą się odbywały cykliczne spotkania study group dotyczące projektowania sieci neuronowych. Jako bazy wiedzy będziemy używać kursu: Coursera NeuralNets (Wyświetla się jako zakończony, ale wciąż można się zapisać i mieć dostęp do wszystkich filmików.)

Przez kilka pierwszych spotkań zrobimy wprowadzenie dzięki czemu osoby, które nie miały wcześniej nic wspólnego Machine Learningiem również dadzą sobie radę.

CZWARTEK, 8 MAJA 2014

17:50

Prezentacja o prezentacjach

Spotkanie ma na celu przedstawienie podstawowych zasad tworzenia i wygłaszania prezentacji. Zapraszamy zarówno osoby, które z wykładami czy warsztatami miały już do czynienia, jak i te, które chciałyby kiedyś się podjąć takiego wyzwania.

Zostaną poruszone następujące tematy:

 • co cechuje dobrą prezentację,
 • co cechuje dobrą prezenterkę/dobrego prezentera,
 • co pisać, co mówić, co robić,
 • detale, czyli na co zwrócić uwagę

ŚRODA, 7 MAJA 2014

18:00

AI warsztaty praktyczne

Sekcja sztucznej inteligencji zaprasza wszystkich, którzy lubią samodzielnie zmierzyć się z problemem. Jeśli interesuje cię sztuczna inteligencja i chciałbyś w praktyce wykorzystać swoją wiedzę: przyjdź!

Od środy 23 kwietnia o godzinie 18:00 spotykamy sie w sali 3.27a.

Z naszej strony pojawi się: 1. Zadanie (np: stwórz program rozpoznajacy cyfry) 2. Dane treningowe (generujemy nocami abyście wy nie musieli ) 3. Masa osób chętnych do pomocy.

Wpadnijcie!

ŚRODA, 23 KWIETNIA 2014

17:50

Ansible - warsztaty - Grzegorz Nosek

Ansible - narzędzie do automatyzacji zadań i zarządzania konfiguracją. Jest lżejszy i łatwiejszy od Puppet i Chef, pozwala na kontrolowanie wielu serwerów z jednego centralnego miejsca.

W trakcie warsztatów doświadczony administrator i programista systemowy Grzegorz Nosek zaprezentuje nam to niezwykle ważne narzędzie i nauczy nas jego obsługi.

Warsztaty te odbyły się również na zeszłorocznym PyCon PL, a dzięki dr Krzysztofowi Doroszowi i Panu Grzegorzowi Noskowi mamy szansę ponownego udziału w spotkaniu :)

Zapisy odbywają się pod linkiem: LINK

Serdecznie zapraszamy!

WTOREK, 22 KWIETNIA 2014

18:30

Windows Phone App Studio i LINQ

Wyjątkowe świąteczne spotkanie będzie dotyczyć najprostszych metod wytwarzania oprogramowania na platformę Windows Phone 8 z wykorzystaniem App Studio - darmowego narzędzia udostępnianego przez Microsoft. W ramach zajęć będzie stworzona przykładowa aplikacja, którą jeszcze w trakcie zajęć umieścimy na sklepie.

Druga część spotkania będzie dotyczyć przetwarzania danych za pomocą LINQ i wyrażenia lambda.

Serdecznie zachęcam do rejestracji na wydarzenie.

Spotkanie będzie transmitowane jako konferencja pod linkiem: https://meet.lync.com/stdntpartners/pawel.labno/3GV8F6EU

ŚRODA, 16 KWIETNIA 2014

17:50

Zastosowania informatyki w kryminalistyce policyjnej

Czy interesują Cię takie tematy jak:

 • składanie modelu 3D miejsca zdarzenia ze zdjęć dwuwymiarowych,
 • balistyka pocisków,
 • symulowaniu wypadków,
 • rozpoznawaniem twarzy z zapisu kamer przemysłowych,
 • dopasowywanie odcisków palców?

Jeśli tak to musisz koniecznie się pojawić na tym wykładzie!

WTOREK, 15 KWIETNIA 2014

19:20

Language Integrated Query

Zajęcia będą dotyczyć technologii, którą powinni znać wszyscy pasjonaci .NET ponieważ pozwala ona znacznie uprościć i przyspieszyć przetwarzanie ogromnej ilości danych. Podczas zajęć - będących dalszą częścią kursu C# poznamy w szczególności sposoby na -pobranie elementów według ścieżki -wybranie szczególnych elementów -wyrażenie LAMBDĘ i inne które prawdopodobnie wykorzysta każdy z Was.

WTOREK, 15 KWIETNIA 2014

17:50

Wprowadzenie do ASP.NET cz 2

Podczas drugiego spotkania kursu będziemy rozwijać aplikację stworzoną podczas pierwszego spotkania.

PIĄTEK, 11 KWIETNIA 2014

14:45

Szkolenie z pisania CV

Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w wykładzie i warsztatach organizowanych przez Koło Naukowe BIT. Miejsca na warsztaty są ograniczone, zatem decyduje kolejność zgłoszeń :)

CZWARTEK, 10 KWIETNIA 2014

17:50

Warsztat II z Hadoop (IBM)

Kontynuacja warsztatu z technologii Hadoop prowadzonego przez specjalistę z krakowskiego oddziału IBM Łukasza Gażę w poprzednim tygodniu.

ŚRODA, 9 KWIETNIA 2014

17:50

Warsztat ze Spring MVC

Celem warsztatu jest zapoznanie z podstawami Springa MVC. Przedstawione zostaną teoretyczne aspekty wzorca Model-View-Controller oraz jego realizacja w springu MVC na przykładzie prostej aplikacji webowej.

WTOREK, 8 KWIETNIA 2014

17:50

Wprowadzenie do ASP.NET MVC

Jest to pierwsze spotkanie z cyklu. Zawartość zajęć najlepiej przedstawić w formie agendy: Zamierzchłe czasy;) – czyli to co było przed? Czym jest MVC? Krótki przedląd historyczny Struktura projektu: Modele Widoki Kontrollery …. Inne Ruting Silnik graficzny Global.asax + Web.config

Zapraszam

PONIEDZIAŁEK, 7 KWIETNIA 2014

12:50

Dependency Inversion Principle i jej realizacja w kontenerze Spring IoC

Warsztat przedstawiający moc DIP i Spring IoC, pokazujący jak mogą być one wykorzystane do rozwiązania praktycznego problemu projektowego.

CZWARTEK, 3 KWIETNIA 2014

17:50

Warsztat z Hadoop (IBM)

Warsztat z technologii Hadoop prowadzony przez specjalistę z krakowskiego oddziału IBM.

WTOREK, 1 KWIETNIA 2014

17:50

Aplikacje Windows 8 w Construct 2

 • Stworzenie i konfiguracja nowego projektu Construct 2
 • Podstawowe funkcjonalności
 • Przygotowanie aplikacji do publikacji
 • Ćwiczenia praktyczne

ŚRODA, 26 MARCA 2014

18:00

Usability and user-centered design in the software development process

Wykład z Usability Design (UX), który będzie prowadzony przez pracownika krakowskiego oddziału IBM. UX to niezwykle ważny temat, mający ogromny wpływ na jakość produktu dla użytkownika, a niestety bardzo często jest on bagatelizowany przez programistów.

CZWARTEK, 20 MARCA 2014

17:50

Wprowadzenie do map-reduce w środowisku Hadoop

Warsztat wprowadzający do środowiska Hadoop i przedstawiający idee map-reduce.

ŚRODA, 19 MARCA 2014

17:50

Wprowadzenie do aplikacji webowych

Wykład interaktywny dla wszystkich członków Idea Factory z zakresu wporwadzenia do aplikacji webowych.

WTOREK, 11 CZERWCA 2013

19:00

Kurs Machine Learning

Wkrótce...

PONIEDZIAŁEK, 20 MAJA 2013

18:45

CAPTCHA: Klastrowanie

Oprócz metod rozpoznawania pojedynczych znaków, musimy mieć także sposób na odseparowanie ich od siebie. Do tego posłuży nam algorytm klastrowania K-Means, który będzie przykładem uczenia nienadzorowanego. Zaimplementujemy go w przeglądarce Google Chrome w formie rozszerzenia, co w połączeniu z rozpoznawaniem znaków dzięki sieciom neuronowym, pozwoli nam uzyskać kompletny system łamiący zabezpieczenia Captcha!

PONIEDZIAŁEK, 6 MAJA 2013

18:45

CAPTCHA: Sieci neuronowe

Sieci neuronowe, to szeroka gama algorytmów, które w celu rozwiązania problemów starają się naśladować sposób działania najpotężniejszych znanych nam narzędzi inteligencji - naszych własnych mózgów. W trakcie drugiego spotkania z serii o łamaniu CAPTCHA, poznamy sieci neuronowe uczone algorytmem propagacji wstecznej, które posłużą nam do implementacji rozpoznawania znaków całego alfabetu.

WTOREK, 23 KWIETNIA 2013

18:45

CAPTCHA: Regresja logistyczna

Podczas tego wykładu poznasz podstawy uczenia maszynowego. Rozłożymy na czynniki pierwsze problem rozpoznawania zabezpieczeń CAPTCHA. Napiszemy nasz pierwszy algorytm uczący: regresję logistyczną, która posłuży nam do rozpoznawania (klasyfikacji) obrazków z cyframi.

WTOREK, 11 GRUDNIA 2012

19:00

Systemy rekomendacji

Systemy rekomendacji produktów i usług odgrywają bardzo istotną rolę w serwisach takich jak Amazon, Netflix czy Yahoo i pozwalają im zarabiać ogromne pieniądze. Podczas tej prelekcji dowiecie się, w jaki sposób tworzyć systemy, które będą potrafiły inteligentnie polecać klientom produkty oraz będziecie mieć okazję zaimplementowania systemu rekomendacji w przykładowej aplikacji - wypożyczalni filmów VOD!