AI

O Sztucznej Inteligencji

Od początku rozwoju komputerów marzymy o inteligentnych maszynach, które będą nam pomagać w codziennym życiu. Budziło to jednocześnie fascynację, wątpliwości i przerażenie. Czy maszyny faktycznie potrafią myśleć? Jeżeli tak, to jak możemy tego dokonać? Co, jeżeli stworzymy inteligentne komputery, które następnie zbuntują się i będą chciały przejąć nad nami kontrolę? Pytania te towarzyszą nam już od dziesięcioleci, odzwierciedlając się także w kulturze: filmach i książkach.

Chociaż wszystko zaczęło się od tej idei i od tych pytań, dzisiaj sztuczna inteligencja to znacznie szersze pojęcie, mające bardzo wiele praktycznych zastosowań. Dzisiejsza sztuczna inteligencja, to rozwiązywanie trudnych problemów, które wykorzystują różne inteligentne mechanizmy, bez których rozwiązanie tych problemów staje się niemożliwe. Ze sztucznej inteligencji korzystamy na codzień, czasem zupełnie o tym nie wiedząc.

  • Masz skrzynkę e-mail? To algorytmy sztucznej inteligencji ułatwiają Twoje życie, odfiltrowując spam od wiadomości, które faktycznie mogą Cię interesować.
  • Wyszukujesz treści w Google? Działa to tak dobrze, ponieważ sztuczna inteligencja Google nauczyła się odróżniać wartościowe strony od tych, które mniej mogą Cię interesować
  • Masz smartfona z Androidem? Potrafi on rozpoznawać Twoją mowę, dlatego, że sztuczna inteligencja nauczyła się interpretować dźwięki i układać z nich konkretne słowa
  • Facebook oznaczył twarz na zdjęciu? Sztuczna inteligencja potrafi też rozpoznawać obiekty na fotografiach
  • Masz XBoxa z Kinectem? To, co pozwala mu działać, to algorytmy sztucznej inteligencji, które interpretują odczyty z kamery na pozycję Twojego ciałaWszystkie największe firmy technologiczne na świecie używają sztucznej inteligencji w swoich produktach.

O sekcji AI

W sekcji AI Koła Naukowego BIT, zajmujemy się tą jakże fascynującą, ale bardzo, bardzo praktyczną dziedziną. Tworzymy systemy rekomendacji produktów, aplikacje do rozpoznawania gestów, platformy dla inteligentnych botów grających w Pokera, a za pomocą metod rozpoznawania obrazów, łamiemy zabezpieczenia CAPTCHA!
  • Organizujemy kursy wprowadzające do tematyki Sztucznej Inteligencji, dla każdego chętnego, by nauczyć się tych zagadnień od podstaw.
  • Tworzymy praktyczne projekty sztucznej inteligencji, rozwiązujące trudne problemy i dające niesamowite rezultaty
  • Organizujemy tematyczne wykłady i warsztaty, gdzie pokazujemy nowe ciekawe techniki i pomysły zastosowań metod sztucznej inteligencji
  • Mamy z tego wszystkiego niesamowitą frajdę, ponieważ AI jest nie tylko bardzo ciekawa, ale daje też niesamowite rezultaty, które powodują opad szczęki ;-)


Dołącz do nas!

Jeśli jesteś zainteresowany sztuczną inteligencją, dołącz do nas! Nie musisz wiele wiedzieć, najważniejszy dla nas jest zapał i chęć nauki. Będziesz mieć okazję pracy nad bardzo ciekawymi problemami i szansę zdobycia unikalnej wiedzy, która jest niezwykle ceniona w najlepszych firmach informatycznych na świecie.


DOŁĄCZ DO NAS