Projekty

TTCN Bugs Cleaner

100% ukończony

ZAKOŃCZONY


Wizja

Stworzenie pluginu, do IDE Eclipse mającego na celu usprawnienie tworzenia i analizowania skryptów napisanych w języku TTCN. Zadaniem pluginu jest ułatwić codzienną pracę programistów z firmy Ericpol - teraz część Ericsson' a. Plugin ma oferować dwie główne funkcjonalności: 1) Tworzenie templatów - dowolnej ilości szablonów powtarzalnych części kodu, które po wygenerowaniu, programiści będą mogli dostosować do poszczególnych przypadków 2) Analiza kodu TTCN - poprzez uruchamianie zewnętrznych skryptów, które wychwytywały bugi, błędy logiczne lub złe konwencje w kodzie.

Wyżej wymienione zewnętrzne skrypty powinny być napisane w języku Python lub Perl. Plugin wyświetla wszystkie poprawne skrypty z konkretnego folderu i umożliwia ich uruchamianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest dodawanie nowych skryptów do pluginu, bez konieczności ingerencji w kod.

Organizacja

Był to projekt tworzony w ramach współpracy z firmą Ericpol, której 4 pracowników występowało jako Product Ownerzy. Pracowaliśmy w metodologii Scrum, organizując spotkania co 2 tygodnie.

Stan

Produkt zakończony i dostarczony wraz z dokumentacją.

Stos technologiczny

Java, Eclipse API, Python, Perl, GIT

Komentarze

Dodaj komentarz

Sorry! Komentarze dostępne tylko zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj.

Sekcje

  1. Idea Factory

Uczestnicy

Baran Michał

Team Leader/Developer

Lasoń Marcin

Developer

Przybyło Piotr

Developer

Skała Wiktor

Logo Designer

Słota Olga

Developer

Suruło Krzysztof

Developer

Partnerzy

Ericpol