CZWARTEK, 20 LISTOPADA 2014

Wprowadzenie do aplikacji internetowych

Wprowadzenie do aplikacji internetowych. Krótko o HTTP, HTML, CSS, JS, URL, API, GUI, UX, UI, architektórach klient - serwer i RESTful API.

CZWARTEK, 13 LISTOPADA 2014

Developer workflow

Idea Factory chce zaprosić Was na kolejną edycje Developer Workflow skierowaną głównie dla studentów 1. roku oraz ludzi rozpoczynających prace przy projektach grupowych.

Co będzie?

• co to jest repozytorium
  • co to commit do repozytorium (bez wchodzenia w szczegóły)
  • co to i po co nam .gitignore
  • co to feature branch
  • co to pull request
  • co to merge (bez wchodzenia w szczegóły)
  • co to jira
  • co to code review i dlaczego jest ważny
  • co to confluence

ŚRODA, 29 PAŹDZIERNIKA 2014

Being Steve... Everything you want to know about iOS development

Wykład przedstawia przekrojowo zagadnienia projektowania i implementacji aplikacji natywnych dla systemu iOS.

PONIEDZIAŁEK, 27 PAŹDZIERNIKA 2014

Inauguracja Idea Factory

Cześć!

Tak jak już zapowiadaliśmy: poniedziałek o 19:20, w sali 2.41 odbędzie się spotkanie inaugurujące Idea Factory!

Oto skrótowa agenda:

CZWARTEK, 22 MAJA 2014

Jak dbać o jakość kodu?

Podczas prezentacji skupimy się na pragmatycznym podejściu do tworzenia oprogramowania. Omówiona zostanie idea testowania kodu testami jednostkowymi, integracyjnymi (TDD) oraz funkcjonalnymi (podejście BDD). Powiemy też sobie o tym w jaki sposób mierzyć jakość kodu (Sonar). Całość okraszona praktycznymi przykładami w technologiach Java/Spring/Maven/JBehave. Wykład jest kierowany szczególnie do studentów 1-3 roku.

CZWARTEK, 8 MAJA 2014

Prezentacja o prezentacjach

Spotkanie ma na celu przedstawienie podstawowych zasad tworzenia i wygłaszania prezentacji. Zapraszamy zarówno osoby, które z wykładami czy warsztatami miały już do czynienia, jak i te, które chciałyby kiedyś się podjąć takiego wyzwania.

Zostaną poruszone następujące tematy:

• co cechuje dobrą prezentację,
  • co cechuje dobrą prezenterkę/dobrego prezentera,
  • co pisać, co mówić, co robić,
  • detale, czyli na co zwrócić uwagę

ŚRODA, 23 KWIETNIA 2014

Ansible - warsztaty - Grzegorz Nosek

Ansible - narzędzie do automatyzacji zadań i zarządzania konfiguracją. Jest lżejszy i łatwiejszy od Puppet i Chef, pozwala na kontrolowanie wielu serwerów z jednego centralnego miejsca.

W trakcie warsztatów doświadczony administrator i programista systemowy Grzegorz Nosek zaprezentuje nam to niezwykle ważne narzędzie i nauczy nas jego obsługi.

Warsztaty te odbyły się również na zeszłorocznym PyCon PL, a dzięki dr Krzysztofowi Doroszowi i Panu Grzegorzowi Noskowi mamy szansę ponownego udziału w spotkaniu :)

Zapisy odbywają się pod linkiem: LINK

Serdecznie zapraszamy!

ŚRODA, 16 KWIETNIA 2014

Zastosowania informatyki w kryminalistyce policyjnej

Czy interesują Cię takie tematy jak:

• składanie modelu 3D miejsca zdarzenia ze zdjęć dwuwymiarowych,
  • balistyka pocisków,
  • symulowaniu wypadków,
  • rozpoznawaniem twarzy z zapisu kamer przemysłowych,
  • dopasowywanie odcisków palców?

Jeśli tak to musisz koniecznie się pojawić na tym wykładzie!

CZWARTEK, 10 KWIETNIA 2014

Warsztat II z Hadoop (IBM)

Kontynuacja warsztatu z technologii Hadoop prowadzonego przez specjalistę z krakowskiego oddziału IBM Łukasza Gażę w poprzednim tygodniu.

ŚRODA, 9 KWIETNIA 2014

Warsztat ze Spring MVC

Celem warsztatu jest zapoznanie z podstawami Springa MVC. Przedstawione zostaną teoretyczne aspekty wzorca Model-View-Controller oraz jego realizacja w springu MVC na przykładzie prostej aplikacji webowej.

PONIEDZIAŁEK, 7 KWIETNIA 2014

Dependency Inversion Principle i jej realizacja w kontenerze Spring IoC

Warsztat przedstawiający moc DIP i Spring IoC, pokazujący jak mogą być one wykorzystane do rozwiązania praktycznego problemu projektowego.

CZWARTEK, 3 KWIETNIA 2014

Warsztat z Hadoop (IBM)

Warsztat z technologii Hadoop prowadzony przez specjalistę z krakowskiego oddziału IBM.

ŚRODA, 26 MARCA 2014

Usability and user-centered design in the software development process

Wykład z Usability Design (UX), który będzie prowadzony przez pracownika krakowskiego oddziału IBM. UX to niezwykle ważny temat, mający ogromny wpływ na jakość produktu dla użytkownika, a niestety bardzo często jest on bagatelizowany przez programistów.

CZWARTEK, 20 MARCA 2014

Wprowadzenie do map-reduce w środowisku Hadoop

Warsztat wprowadzający do środowiska Hadoop i przedstawiający idee map-reduce.

ŚRODA, 19 MARCA 2014

Wprowadzenie do aplikacji webowych

Wykład interaktywny dla wszystkich członków Idea Factory z zakresu wporwadzenia do aplikacji webowych.