Ostatnie wystąpienie: Czwartek, 4 grudnia 2014, 18:30 - 19:30

Workshop

D-17 3.27b

Brak serii

Czy można nauczyć maszynę myśleć? W jaki sposób przewidzieć kto przeżyje zatonięcie Titanica? Co kryje się pod niepozornym przepisywaniem Google’owskich captchy? Kto kieruje dronami? Do czego wykorzystuje się gromadzone w sieci petabajty danych? I w końcu: co te wszystkie pytania mają ze sobą wspólnego?

Odpowiedź jest prosta: uczenie maszynowe. Już w najbliższy czwartek rusza organizowany przez nas kurs, w którym odkryjemy niektóre jego tajniki. Spróbujemy na nim wyjaśnić ideę działania różnych praktycznych, powszechnie stosowanych algorytmów.

Zapraszamy, przede wszystkim, studentów pierwszego roku. Nie wymagamy żadnych podstaw - wszystkiego dowiecie się u nas. Studenci wyższych lat są również mile widziani, jeśli do tej pory nie trafili jeszcze na ten kurs.

Co kilka spotkań planujemy zorganizować nieobowiązkowe warsztaty, na których pokażemy praktyczny sposób implementacji omawianych zagadnień w pythonie.

Szukajcie nas w czwartki o 18:30 w D-17, 3.27b

Pierwsze spotkanie, tytułem wstępu i organizacji, odbędzie się 6. listopada. Tydzień później zaczynamy na poważnie. Przyjście nie jest zobowiązujące, jeśli nie jesteście zdecydowani, wpadnijcie i sprawdźcie, może was zaciekawi.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, czy sugestii, piszcie śmiało pod adres: maciewar+kursml@gmail.com