Wydarzenia

Ostatnie wystąpienie: Wtorek, 11 grudnia 2012, 19:00 - 20:30

Zobacz rozkłady

Pojedyncze wydarzenie
Wtorek, 11 grudnia 2012, 19:00 - 20:30

Systemy rekomendacji

Lecture

sala 3.27a, D-17

Brak serii


Opis wydarzenia

Sekcja AI koła naukowego BIT serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na wykład poświęcony systemom rekomendacji. Systemy rekomendacji produktów i usług odgrywają bardzo istotną rolę w serwisach takich jak Amazon, Netflix czy Yahoo i pozwalają im zarabiać ogromne pieniądze. Jeśli interesują was biznesowe aspekty tego zagadnienia, polecamy zapoznać się tym krótkim wykładem.

Podczas tej prelekcji dowiecie się, w jaki sposób tworzyć systemy, które będą potrafiły inteligentnie polecać klientom produkty, maksymalizując szansę, że im się spodobają. Skupimy się na technicznych aspektach takich systemów, a także napiszemy moduł rekomendacji w oparciu o algorytm faktoryzacji macierzy do przykładowej aplikacji - wypożyczalni filmów VOD!

Zachęcamy do przyjścia z własnymi laptopami i podjęcia implementacji razem z nami! Wykład jest przeznaczony dla początkujących, wystarczy podstawowa znajomość Pythona.

Materiały

Przykładowa aplikacja: http://bitflix.herokuapp.com/

Kod źródłowy

Podczas prezentacji napiszemy moduł rekomendacji do prostej web-aplikacji, wypożyczalni filmów VOD. Aplikacja jest napisana w Django jednak do implementacji wystarczy podstawowa znajomość Pythona. Repozytorium kodu źródłowego aplikacji znajdziecie na Githubie:

git@github.com:BIT-AI/Bitflix.git

Kod możecie ściągnąć w postaci archiwum również stąd

Będziemy potrzebowali kilku dodatkowych paczek, łącznie z Django. Najłatwiej wyposażyć się najpierw w pip, narzędzie do instalowania paczek, a następnie zainstalować resztę za jego pomocą. Po zainstalowaniu pip, wchodzimy do katalogu z projektem, po czym wydajemy polecenie:

pip install -r requirements.txt

Aplikację uruchamiamy poleceniem:

python manage.py runserver

Źródła i odnośniki

Komentarze

Dodaj komentarz

Sorry! Komentarze dostępne tylko zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj.

Sekcja

  1. AI

Prowadzący