Wydarzenia

Ostatnie wystąpienie: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 12:50 - 16:10

Zobacz rozkłady

Pojedyncze wydarzenie
Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 12:50 - 16:10

Pojedyncze wydarzenie
Czwartek, 3 kwietnia 2014, 11:15 - 14:20

Pojedyncze wydarzenie
Poniedziałek, 31 marca 2014, 12:50 - 16:10

Dependency Inversion Principle i jej realizacja w kontenerze Spring IoC

Workshop

D-17 AGH (3.27b)

Brak serii


Warsztat przedstawiający moc DIP i Spring IoC, pokazujący jak mogą być one wykorzystane do rozwiązania praktycznego problemu projektowego.

Zasada Odwracenia Zależności (ang. Dependency Inversion Principle) to jedna z najsłabiej zrozumianych zasad programowania zorientowanego obiektowo. Jednocześnie, z architekturalnego punktu widzenia, jest najważniejszą z nich. Nasz warsztat ma na celu zasypanie wyrwy między teorią, a praktyką, poprzez zaaplikowanie DIP do rozwiązania pewnego praktycznego problemu projektowego. Zaczniemy od bardzo złego kodu i postaramy się powoli, krok po kroku, przejść do rozwiązania optymalnego. Pozwoli to lepiej zrozumieć sens i istotę Zasady Odwracania Zależności oraz docenić jej przydatność. Uważamy, że nie ma lepszego sposobu na naukę teorii niż poprzez użycie jej w praktyce.

Druga część warsztatu poświęcona będzie kontenerowi Spring IoC. Podczas tej części, przełożymy nasze rozwiązanie do kontenera IoC. Przejdziemy przez różne opcje konfiguracji, powoli ulepszając nasze rozwiązanie i zmniejszając ilość kodu z każdym krokiem. Nauczy nas to zarówno wielu ciekawych rzeczy o frameworku, jak i pozwoli uczestnikom docenić moc kontenera Spring IoC.

Agenda:

  1. Krótki wstęp teoretyczny do Zasady Odwracania Zależności (ang. DIP) i Odwrócenia Sterowania (ang. IoC)
  2. Użycie DIP do rozwiązania praktycznego problemu projektowego. Ta część będzie zawierała między innymi, kodowanie na żywo oraz tłumaczenie i uzasadnianie wszystkich zmian słuchaczom.
  3. Krótki wstęp to frameworku Spring (ustawianie środowiska itp.)
  4. Migracja rozwiązania do kontenera Spring IoC. Przechodząc przez różne opcje konfiguracji, będziemy wprowadzać i prezentować kolejne części kontenera.
    • Konfiguracja bazująca na XML
    • Konfiguracja wykorzystująca adnotacje
  5. Testy integracyjne w Spring'u

Udział: z uwagi na formę warsztatu, ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy o kontakt mailowy w celu uzyskania informacji na temat wolnych miejsc.

Komentarze

Dodaj komentarz

Sorry! Komentarze dostępne tylko zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj.