Wydarzenia

Ostatnie wystąpienie: Wtorek, 23 kwietnia 2013, 18:45 - 20:00

Zobacz rozkłady

Pojedyncze wydarzenie
Wtorek, 23 kwietnia 2013, 18:45 - 20:00

CAPTCHA: Regresja logistyczna

Lecture

sala 1.38, D-17

Metody rozpoznawania obrazów: Łamanie zabezpieczeń Captcha


Opis

Podczas pierwszego spotkania z serii Metody rozpoznawania obrazów: Łamanie zabezpieczeń CAPTCHA, poznamy podstawy uczenia maszynowego. Dowiemy się, czym zajmuje się ta dziedzina sztucznej inteligencji, poznamy podstawowe pojęcia, takie jak uczenie nadzorowane, nienadzorowane, dane trenigowe, metoda gradientu prostego. Rozłożymy na czynniki pierwsze problem rozpoznawania zabezpieczeń CAPTCHA. Poznamy nasz pierwszy algorytm uczący: regresję logistyczną, która posłuży nam do rozpoznawania (klasyfikacji) obrazków z cyframi.

Zastosujemy zdobytą wiedzę w praktyce, budując pierwszy element rzeczywistej aplikacji: wtyczki do Google Chrome, służącej do łamania zabezpieczeń CAPTCHA!

Aby wziąć udział w całym cyklu spotkań, wystarczy podstawowa znajomość analizy, algebry, oraz języków programowania Python i JavaScript. Zachęcamy do przychodzenia z własnymi laptopami i podjęcia implementacji razem z nami!

Zadanie programistyczne

Jeśli chcesz podjąć się implementacji algorytmu, przygotowaliśmy dla Ciebie zadanie programistyczne, które pozwoli Ci w łatwy sposób poznać praktyczną stronę uczenia maszynowego. Poniżej umieszczony został kod źródłowy aplikacji, dokumentacja, oraz treść zadania. Zapoznaj się z nimi w tej kolejności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Sorry! Komentarze dostępne tylko zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj.

Sekcja

  1. AI

Prowadzący