Projekty

Agilezer

100% ukończony

W TRAKCIE TRWANIA


Wizja

Agilezer to aplikacja webowa ułatwiająca zarządzanie własnym czasem. Ideą produktu jest zastosowanie metodologii Agile wykorzystywanych na co dzień przy rozwijaniu projektów IT do organizacji własnego czasu - “agile in real life”. Sam organizer jest w dużym stopniu spersonalizowany i dynamiczny, a użytkownik ma możliwość zdecydowania w jaki sposób będzie chciał zarządzać własnym czasem w danym okresie.

Agilezer

Wersja podstawowa aplikacji będzie umożliwiała stosowanie następujących trybów:

  • Focused (Scrum) - idealny dla osób, które stopniowo chcą w wolnym czasie realizować konsekwentnie jakieś prywatne projekty, a przy okazji mieć ogólny obraz tego co w ich życiu się dzieje. Nie wiesz czy możesz sobie pozwolić na weekendowy wypad w Bieszczady? Teraz już wiesz.

  • Casual (Kanban) - coś dla ludzi mniej zorganizowanych, którzy nie lubią jasno określać co w danym momencie muszą robić i preferują luz ponad dyscyplinę. Nie chce ci się planować życia bądź uważasz że to strata twojego cennego czasu, nie lubisz monotonii? Spełnisz się w casualu :P

  • Extreme (eXtreme Programming) - tryb, który nada się w skrajnych sytuacjach, kiedy musisz wznieść się na wyżyny swojej produktywności. Olewałeś naukę przez cały semestr i zostały Ci dwa dni do egzaminu? Ta opcja będzie zdecydowanie dla Ciebie.

Agilezer

To wszystko zostało opakowane w ładne i intuicyjny UI, dzięki czemu nasza aplikacja jest przyjemna w użytkowaniu i faktycznie spełniała swoją funkcję.

Stos Technologiczny

Backend: Java 8, Spring Boot & Spring Data, MongoDB, JSON Web Token, REST.

Frontend: React.js, Webpack, HTML5, CSS3 z wykorzystaniem customowych grafik.

Development

Prace nad naszym projektem wystartowały na początku semestru zimowego roku akademickiego 2016/2017. Docelowa data release'u dopracowanej wersji aplikacji to czerwiec 2017 roku. Projekt realizowany jest przy wykorzystaniu technik zwinnych: od Scrum'a, po eXtreme Programming z wykorzystaniem pair coding'u. Ponad to, co jakiś czas organizujemy wewnątrzprojektowe warsztaty z wykorzystywanych technologii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Sorry! Komentarze dostępne tylko zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj.