Projekty

Find My Friends

100% ukończony

WSTRZYMANY


Aplikacja mobilna służąca do informowania o znajomych, którzy znajdują się w najbliższej okolicy. Jej zadaniem jest zapobieganie sytuacjom, w których dwie znające się osoby znajdują się blisko siebie i chciałyby się spotkać, lecz nie wiedzą o tej możliwości (na przykład z powodu dużego zatłoczenia),

Wizja

Celem projektu jest stworzenie aplikacji mobilnej, informującej użytkownika o jego znajomych, którzy znajdują się w najbliższej okolicy. Ma to zapobiegać sytuacjom, w których osoba znajduje się blisko swoich znajomych, lecz o tym nie wie, na przykład z powodu dużego zatłoczenia. Aplikacja będzie opierać się na kontach użytkowników, jednak będzie również możliwość wygodnego zalogowania się przy pomocy konta Facebook. Do listy znajomych będzie można dodawać jedynie osoby korzystające z serwisu, opcjonalnie przy użyciu opcji importu danych z serwisów społecznościowych. Program będzie dostępny na urządzeniach z systemem Android. Wymagane będzie połączenie z Internetem. Aplikacja ma udostępniać wygodny interfejs z obsługą gestów, posiadać dyskretne powiadomienia oraz zapewniać bezpieczeństwo danych (lista znajomych, obecne położenie). Rozważane są takie funkcjonalności jak nawigowanie do drugiej osoby czy wysoka personalizacja notyfikacji. W przyszłości rozważone będzie również udostępnienie aplikacji na innych platformach.

Chcesz pomóc?

Szukamy osób chętnych i zaangażowanych, zainteresowanych tworzeniem aplikacji przydatnych w codziennym życiu. W chwili obecnej poszukujemy osoby z zacięciem artystycznym, która byłaby odpowiedzialna za wizualną stronę projektu, stworzenie logo i grafik do aplikacji.

Stan

  • serwer napisany i gotowy do wykorzystania.
  • Do dokończenia aplikacja Androidowa.

Stos technologiczny

  • Java 1.8
  • Android 5.0
  • Hibernate
  • Spring
  • Gradle

Komentarze

Dodaj komentarz

Sorry! Komentarze dostępne tylko zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub zarejestruj.

Sekcje

  1. Idea Factory

Uczestnicy

Joanna Roczniak

Team Leader, Android Developer

Kajetan Lipensky

Team Leader, Developer

Tymoteusz Machowski

Android Developer

Marcin Skowron

Android Developer

Arkadiusz Zając

Android Developer

Katarzyna Gąsiorowska

Developer

Magdalena Stachoń

Developer

Łukasz Cynarski

Developer

Andrzej Maj

Developer

Maciej Hełmecki

Developer

Marcin Flis

Developer

Paweł Inglot

Developer

Vadym Perepeliak

Developer

Beata Selwa

Developer

Joanna Świetlik

Developer

Rafał Walski

Developer

Alicja Szlachta

Developer