Projects

TTCN Bugs Cleaner

100% complete

FINISHED


This content is not available in English. The following text is displayed in Polish.

Wizja

Stworzenie pluginu, do IDE Eclipse mającego na celu usprawnienie tworzenia i analizowania skryptów napisanych w języku TTCN. Zadaniem pluginu jest ułatwić codzienną pracę programistów z firmy Ericpol - teraz część Ericsson' a. Plugin ma oferować dwie główne funkcjonalności: 1) Tworzenie templatów - dowolnej ilości szablonów powtarzalnych części kodu, które po wygenerowaniu, programiści będą mogli dostosować do poszczególnych przypadków 2) Analiza kodu TTCN - poprzez uruchamianie zewnętrznych skryptów, które wychwytywały bugi, błędy logiczne lub złe konwencje w kodzie.

Wyżej wymienione zewnętrzne skrypty powinny być napisane w języku Python lub Perl. Plugin wyświetla wszystkie poprawne skrypty z konkretnego folderu i umożliwia ich uruchamianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest dodawanie nowych skryptów do pluginu, bez konieczności ingerencji w kod.

Organizacja

Był to projekt tworzony w ramach współpracy z firmą Ericpol, której 4 pracowników występowało jako Product Ownerzy. Pracowaliśmy w metodologii Scrum, organizując spotkania co 2 tygodnie.

Stan

Produkt zakończony i dostarczony wraz z dokumentacją.

Stos technologiczny

Java, Eclipse API, Python, Perl, GIT

Comments

Add comment

Sorry! Comments available only for registered users. Please log in or register.

Sections

  1. Idea Factory

Participants

Baran Michał

Team Leader/Developer

Lasoń Marcin

Developer

Przybyło Piotr

Developer

Skała Wiktor

Logo Designer

Słota Olga

Developer

Suruło Krzysztof

Developer