Events

TUESDAY, 19 APRIL 2016

18:00

Scala Lecture

Zapraszamy na kolejny z serii wykładów prowadzonych prze AVSystem przy współpracy z Kołem Naukowym BIT.

MONDAY, 27 APRIL 2015

18:00

From-zero-to-universal-apps-developer

Witam, zapraszam na kolejne spotkanie z cyklu Universal Apps. Wreszcie dotarliśmy do platformy Windows 8.1 / Windows Phone. W trakcie spotkania dowiecie się jakie są założenia aplikacji na Windows'a oraz dlaczego możemy tworzyć aplikacje uniwersalne. Po tym wstępie teoretycznym omówimy zagadnienia związane z wytwarzaniem aplikacji na tą platformę.

FRIDAY, 17 APRIL 2015

06:00

AGH Open Days

W dniu 17.04.15 r. odbędą się Dni Otwarte AGH. Koło Naukowe BIT ponownie będzie aktywnie w nich uczestniczyć.

Więcej informacji: http://www.ki.agh.edu.pl/aktualnosci/23-03-15/dzien-otwarty-agh-w-katedrze-informatyki-program

WEDNESDAY, 1 APRIL 2015

17:50

Crafitnity

Metody Deep Learning

Chcesz dowiedzieć się jak działa?:

 • system rekomendacyjny na Netflix
 • rozpoznawanie mowy w Baidu
 • wykrywanie oszustw w Paypalu
 • wykrywanie twarzy na Facebooku

Craftinity wraz z kołem naukowym poprowadzi kurs na którym nauczysz się implementować najnowocześniejsze algorytmy uczenia maszynowego polegające na uczeniu hierarchicznych reprezentacji danych (deep learning).

Na kursie zaczniemy od łatwych rzeczy takich jak feedforward neural networks i algorytm propagacji wstecznej. Później zajmiemy się czymś bardziej interesującym jak np. restricted boltzmann machines wraz z ich zastosowaniami. Omówimy też konwolucyjne sieci neuronowe i ich niektóre zastosowania takie jak eksperymentalny system rekomendacyjny w Spotify.

Po skończeniu kursu uczestnicy będą w stanie rozpoznać sytuacje gdzie deep learning będzie przydatny, a co najważniejsze będą w stanie swoje koncepcje zaimplementować.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 1. kwietnia w sali 3.27a. godzina 17.50-19.20

MONDAY, 23 MARCH 2015

18:00

.NET inaugural meeting

Serdecznie zapraszamy Was na spotkanie organizacyjne Sekcji .NET KN BIT. W trakcie spotkania podsumujemy pracę jaką wykonaliśmy w trakcie poprzedniego semestru oraz wyznaczymy cele na najbliższe pół roku.

TUESDAY, 10 MARCH 2015

18:00

The inaugural meeting

Hello everyone! We are happy to invite you to our inaugural meeting which will be held on tuesday, 10.03, at 6 pm in D-17 building, 1.38.

WEDNESDAY, 21 JANUARY 2015

18:30

Google Big Data tech talk

Zapraszamy was na wykład dotyczący ogólnie pojętej tematyki Big Data, który poprowadzi inżynier z krakowskiego biura Google, na co dzień zajmujący się tym tematem w swojej pracy. Na bazie swoich doświadczeń z kluczowych dla firmy projektów wprowadzi was w świat przetwarzania ogromnej ilości danych zaczynając od samych podstaw i potrzeb a kończąc na konkretnych rozwiązaniach takich jak wszechobecny Map Reduce.

Google jest pionerem w dziedzinie obliczeń w największej skali. Potrzeby przetwarzania petabajtów informacji sprawiły, że właśnie Google wyznacza takie standardy jak rozproszony system plików (GFS) czy paradygmat Map Reduce.

Wykład odbędzie się 21. stycznia o godzinie 18:30 w sali 2.41. Będzie on prowadzony w języku angielskim. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.

MONDAY, 12 JANUARY 2015

17:00

Flowbox intro

Nowy, funkcyjny język programowania dedykowany dla branży audiowizualnej będzie rozwijany na AGH

Luna to funkcyjny, wizualno-tekstowy język programowania tworzony w Krakowie przez firmę Flowbox. Projekt powstał w 2012 roku z inicjatywy absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej. Teraz założyciele Flowboxa (twórcy Luny i Flowbox FX) łączą siły z Katedrą Informatyki AGH oraz KN Bit i zapraszają studentów do współpracy przy realizacji programu do edycji graficznej obrazu.

Już wkrótce Luna będzie rozwijana w Katedrze Informatyki AGH. Wspólnie z Kołem Naukowym Bit twórcy języka planują kilkumiesięczny projekt, mający na celu stworzenie darmowego programu do edycji graficznej obrazu pod szyldem Flowboxa, Katedry Informatyki AGH oraz KN Bit.

Pierwsze spotkanie z Flowboxem (inicjatorami Luny i twórcami Flowbox FX) odbędzie się 12 stycznia o godz. 17:00 w D-17 1.38

SATURDAY, 6 DECEMBER 2014

09:30

CodeCamp AGH - Universal Apps

Cześć,

w tym roku organizowane są całodzienne warsztaty "CodeCamp Universal Apps". W ich trakcie nawet osoba, która na początku zajęć będzie laikiem w wytwarzaniu aplikacji mobilnych nauczy się jak je prawidłowo wytwarzać z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi.

Zajęcia poprowadzi Vadym Melnyk związany z firmą Microsoft, MobiTouch oraz start-upem Cervi.

THURSDAY, 4 DECEMBER 2014

18:30

Course Machine Learning 2014/15

Czy można nauczyć maszynę myśleć? W jaki sposób przewidzieć kto przeżyje zatonięcie Titanica? Co kryje się pod niepozornym przepisywaniem Google’owskich captchy? Kto kieruje dronami? Do czego wykorzystuje się gromadzone w sieci petabajty danych? I w końcu: co te wszystkie pytania mają ze sobą wspólnego?

Odpowiedź jest prosta: uczenie maszynowe. Już w najbliższy czwartek rusza organizowany przez nas kurs, w którym odkryjemy niektóre jego tajniki. Spróbujemy na nim wyjaśnić ideę działania różnych praktycznych, powszechnie stosowanych algorytmów.

Zapraszamy, przede wszystkim, studentów pierwszego roku. Nie wymagamy żadnych podstaw - wszystkiego dowiecie się u nas. Studenci wyższych lat są również mile widziani, jeśli do tej pory nie trafili jeszcze na ten kurs.

Co kilka spotkań planujemy zorganizować nieobowiązkowe warsztaty, na których pokażemy praktyczny sposób implementacji omawianych zagadnień w pythonie.

Szukajcie nas w czwartki o 18:30 w D-17, 3.27b

Pierwsze spotkanie, tytułem wstępu i organizacji, odbędzie się 6. listopada. Tydzień później zaczynamy na poważnie. Przyjście nie jest zobowiązujące, jeśli nie jesteście zdecydowani, wpadnijcie i sprawdźcie, może was zaciekawi.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, czy sugestii, piszcie śmiało pod adres: maciewar+kursml@gmail.com

TUESDAY, 2 DECEMBER 2014

17:50

JavaScript

Witam,

We wtorek spotykamy się w temacie nie związanym z C# - JavaScript!

Tym razem opowiadać będzie Damian i zaplanował dla Was następujące atrakcje:

Podstawowe informacje o JS Obiekty natywne Pętle Funkcje

i więcej ...

WEDNESDAY, 26 NOVEMBER 2014

17:50

Kaggle study group

Cześć!

Chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych na pierwsze, inauguracyjne, spotkanie Kaggle Study Group, które odbędzie się w środę 5 listopada o godzinie 17:50 w sali 3.27A.

Na zajęciach podejdziemy do zagadnień szeroko pojętego AI/ML od strony praktycznej! Grupa skierowana jest do wszystkich, niezależnie od doświadczenia (teoretyczne podstawy mile widziane) i używanych narzędzi - Python, MATLAB, R, cokolwiek innego wymyślicie…

Jako zachętę powiem, że: Wysoka frekwencja i zaangażowanie z Waszej stron, umożliwią prowadzenie zajęć w ciekawej formie. Zdeterminowane jednostki, poza wiedzą, będą miały szanse skończyć przygodę w study group z publikacją na koncie!

Pierwsze spotkanie będzie czysto organizacyjne. Przedstawię Wam jak będzie zorganizowana praca w tym semestrze, wybierzemy datasety które będziemy męczyć i podzielimy się na teamy w których będziemy działać.

Przed spotkaniem zapoznajcie się z projektami które są aktualnie dostępne na www.kaggle.com!

THURSDAY, 20 NOVEMBER 2014

18:00

Introduction to web applications

Wprowadzenie do aplikacji internetowych. Krótko o HTTP, HTML, CSS, JS, URL, API, GUI, UX, UI, architektórach klient - serwer i RESTful API.

WEDNESDAY, 19 NOVEMBER 2014

18:30

How to become Universal Apps Developer

Cześć,

od samego początku pracy narzekaliśmy na problemy z nieprawidłowym działaniem fragmentów naszego "systemu bankowego", który po zmianach stawał się zawodny - musimy to naprawić.

TUESDAY, 18 NOVEMBER 2014

17:50

html5

Witam,

We wtorek spotykamy się w temacie nie związanym z C# - HTML5!

Tym razem opowiadać będzie Damian i zaplanował dla Was następujące atrakcje: Trochę z historii HTML "Hello World"

THURSDAY, 13 NOVEMBER 2014

18:00

Developer workflow

Idea Factory chce zaprosić Was na kolejną edycje Developer Workflow skierowaną głównie dla studentów 1. roku oraz ludzi rozpoczynających prace przy projektach grupowych.

Co będzie?

 • co to jest repozytorium
 • co to commit do repozytorium (bez wchodzenia w szczegóły)
 • co to i po co nam .gitignore
 • co to feature branch
 • co to pull request
 • co to merge (bez wchodzenia w szczegóły)
 • co to jira
 • co to code review i dlaczego jest ważny
 • co to confluence

WEDNESDAY, 12 NOVEMBER 2014

18:30

How to become Universal Apps Developer

Witam, zapraszam na kolejne spotkanie dotyczące programowania w języku C#, który w przyszłości rozwinie się w kierunku programowania aplikacji Universalnych na platformy mobilne Windows.

W planach na ten tydzień: Pliki i foldery

THURSDAY, 6 NOVEMBER 2014

18:00

Google is coming on campus!

Google is coming on campus!

When: Thursday, 6 November, 18:00

Where: Room 1.20

What: "Logging at scale"

In this talk we will see how one can use the Google Cloud Platform to build a logging product at global scale. By the end of the talk we will have a complete architecture for a logging system that can serve your customers.

Please register for this event: http://goo.gl/It5Wav

In

addition to this event on your campus, you can learn more

about our available jobs, scholarships and programs, and

apply through http://google.com/jobs/students.

Not

graduating yet? We’re hiring interns too! Check out our

internship opportunities at

http://google.com/jobs/students/intern.

WEDNESDAY, 5 NOVEMBER 2014

18:30

How to become Universal Apps Developer - part II

Kontynuacja kursu dotyczącego Universal Apps.

Plan na zajęcia. Kolekcje w C# Tablice

MONDAY, 3 NOVEMBER 2014

17:50

My first Construct 2 Game

Cześć,

mam dla Was spotkanie, który pozwoli Wam się lepiej przygotować do zbliżającej się Szkoły Twórców Gier. W ramach spotkań dotyczących szeroko pojętego GameDevu poznamy aplikację Construct 2 - zajęcia będą dość mocno praktycznie więc komputer byłby mile widziany.

W trakcie zajęć dowiecie się jak:

Rozpocząć pracę z Constructem 2

WEDNESDAY, 29 OCTOBER 2014

19:20

Being Steve... Everything you want to know about iOS development

Wykład przedstawia przekrojowo zagadnienia projektowania i implementacji aplikacji natywnych dla systemu iOS.

WEDNESDAY, 29 OCTOBER 2014

18:30

How to become Universal Apps Developer - part II

Cześć,

zapraszam na drugie spotkanie kursu Od zera do Universal Apps Developera - czyli połączenia kursu C# z kursem wytwarzania aplikacji mobilnych.

W ramach jutrzejszych zajęć zajmiemy się: 1) Podstawami Obiektowości, zasadą SOLID 2) Dziedziczeniem 3) Wyjątkami]

MONDAY, 27 OCTOBER 2014

19:20

Idea Factory inauguration

Cześć!

Tak jak już zapowiadaliśmy: poniedziałek o 19:20, w sali 2.41 odbędzie się spotkanie inaugurujące Idea Factory!

Oto skrótowa agenda:

MONDAY, 27 OCTOBER 2014

17:50

Dot Net section plans for academic year 2014

Witam,

Zapraszam na spotkanie organizacyjne grupy .NET na którym poznacie wszystkie szczegóły działalności naszej sekcji .

W szczególności powiem o: - programie Microsoft Student Partner - aktywnościach jakie możecie podjąć

THURSDAY, 23 OCTOBER 2014

18:20

Praktyki zagraniczne - prezentacja

W najbliższy czwartek (23/10) o godzinie 18:20, w sali 1.38, D-17 organizujemy w ramach działalności BIT Algo spotkanie, na którym kilka osób pochwali się odbyciem praktyk zagranicznych w ostatnim czasie. Będzie można się dowiedzieć jak one wyglądają, gdzie nasi studenci jeżdżą, jak się na te praktyki dostać i czym się różnią praktyki erasmusowe od praktyk na własną rękę. Dla samych prezentujących osób będzie do świetna okazja na wymianę doświadczeń i do rozeznania się gdzie można jeszcze jechać w kolejne wakacje :)

WEDNESDAY, 22 OCTOBER 2014

17:45

BIT Algo Konkursy - trening

Sekcja Bit ALGO Konkursy (kiedyś sekcja Programowania Zespołowego) zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w tym semestrze. Spotkania mają charakter treningów algorytmicznych. Polegają na dyskusji nad zadaniami algorytmicznymi.

WEDNESDAY, 22 OCTOBER 2014

16:15

How to became Universal Apps Developer

Wydarzenie organizacyjne nowego kursu wprowadzającego do technik wytwarzania aplikacji Universal Apps.

 1. Program zajęć, wymagania
 2. Wprowadzenie do Visual Studio
 3. Czym jest C# i Universal Apps
 4. Hello World w C#

TUESDAY, 17 JUNE 2014

18:00

TUESDAY, 3 JUNE 2014

17:59

Unity for Windows

Zapraszam na ostatnie techniczne spotkanie grupy AGH.NET. Tym razem będziemy się zajmować Unity i metodami jakimi możemy się posłużyć pragnąc wytworzyć naszą wymarzoną grę komputerową.

Agenda spotkania: 1. Opis narzędzia 2. Sprite'y 3. Fizyka w Unity 4. Oskryptowanie aplikacji 5. Animacje

TUESDAY, 27 MAY 2014

17:50

Windows Communication Foundation

Kolejne spotkanie się zbliża, dziś otwieramy się na innych - tworzymy aplikację rozproszoną! Będziemy rozmawiać, przedstawiać i testować aplikacje korzystające z WCF. Dowiecie się o: Kontraktach Endpointach... Messegach Callbackach

Czyli Systemy Rozproszone - wersja C#. Kiedy i gdzie? Wtorek 18:00 Centrum Informatyki AGH, sala 3.27a

Własny komputer pomoże stworzyć pierwszą aplikację.

THURSDAY, 22 MAY 2014

17:50

Taking care about the code quality

Podczas prezentacji skupimy się na pragmatycznym podejściu do tworzenia oprogramowania. Omówiona zostanie idea testowania kodu testami jednostkowymi, integracyjnymi (TDD) oraz funkcjonalnymi (podejście BDD). Powiemy też sobie o tym w jaki sposób mierzyć jakość kodu (Sonar). Całość okraszona praktycznymi przykładami w technologiach Java/Spring/Maven/JBehave. Wykład jest kierowany szczególnie do studentów 1-3 roku.

MONDAY, 19 MAY 2014

19:20

Theano - workshop

Theano to biblioteka pythonowa stworzona przez zespół z Uniwersytetu w Montrealu, pozwalająca wykonywać kosztowne operacje matematyczne, takie jak mnożenie i odwracanie macierzy, na kartach graficznych, co bardzo przyspiesza obliczenia, takie jak uczenie sieci neuronowej. W trakcie testów wzrost prędkości był kilkunastokrotny, co daje to zdecydowanie większe możliwości jeśli chodzi o wielkość architektury oraz zbioru treningowego, a więc pozwala stworzyć inteligentniejsze narzędzia. Na warsztatach usłyszycie jak wydajnie z tym pracować, jakich błędów unikać oraz skąd wziąć karty graficzne na których można wykonać jakiś ciekawy projekt. Jeśli ktoś chce pobawić się Theano wcześniej polecam zarezerwować sobie trochę czasu na instalacje która nie jest super prosta, jednak nie będzie to potrzebne w trakcie laboratorium.

MONDAY, 12 MAY 2014

19:20

Study Group - Neural Nets

Jeśli słyszeliście kiedyś pojęcie sztuczna inteligencja i Was to zaciekawiło, to mam coś dla was: Od poniedziałku o godzinie 19:20 w sali 3.27 będą się odbywały cykliczne spotkania study group dotyczące projektowania sieci neuronowych. Jako bazy wiedzy będziemy używać kursu: Coursera NeuralNets (Wyświetla się jako zakończony, ale wciąż można się zapisać i mieć dostęp do wszystkich filmików.)

Przez kilka pierwszych spotkań zrobimy wprowadzenie dzięki czemu osoby, które nie miały wcześniej nic wspólnego Machine Learningiem również dadzą sobie radę.

THURSDAY, 8 MAY 2014

17:50

Presentation about presentations

Spotkanie ma na celu przedstawienie podstawowych zasad tworzenia i wygłaszania prezentacji. Zapraszamy zarówno osoby, które z wykładami czy warsztatami miały już do czynienia, jak i te, które chciałyby kiedyś się podjąć takiego wyzwania.

Zostaną poruszone następujące tematy:

 • co cechuje dobrą prezentację,
 • co cechuje dobrą prezenterkę/dobrego prezentera,
 • co pisać, co mówić, co robić,
 • detale, czyli na co zwrócić uwagę

WEDNESDAY, 7 MAY 2014

18:00

AI practical workshop

Sekcja sztucznej inteligencji zaprasza wszystkich, którzy lubią samodzielnie zmierzyć się z problemem. Jeśli interesuje cię sztuczna inteligencja i chciałbyś w praktyce wykorzystać swoją wiedzę: przyjdź!

Od środy 23 kwietnia o godzinie 18:00 spotykamy sie w sali 3.27a.

Z naszej strony pojawi się: 1. Zadanie (np: stwórz program rozpoznajacy cyfry) 2. Dane treningowe (generujemy nocami abyście wy nie musieli ) 3. Masa osób chętnych do pomocy.

Wpadnijcie!

WEDNESDAY, 23 APRIL 2014

17:50

Ansible Workshops by Grzegorz Nosek

Ansible - narzędzie do automatyzacji zadań i zarządzania konfiguracją. Jest lżejszy i łatwiejszy od Puppet i Chef, pozwala na kontrolowanie wielu serwerów z jednego centralnego miejsca.

W trakcie warsztatów doświadczony administrator i programista systemowy Grzegorz Nosek zaprezentuje nam to niezwykle ważne narzędzie i nauczy nas jego obsługi.

Warsztaty te odbyły się również na zeszłorocznym PyCon PL, a dzięki dr Krzysztofowi Doroszowi i Panu Grzegorzowi Noskowi mamy szansę ponownego udziału w spotkaniu :)

Zapisy odbywają się pod linkiem: LINK

Serdecznie zapraszamy!

TUESDAY, 22 APRIL 2014

18:30

Windows Phone App Studio and LINQ

Wyjątkowe świąteczne spotkanie będzie dotyczyć najprostszych metod wytwarzania oprogramowania na platformę Windows Phone 8 z wykorzystaniem App Studio - darmowego narzędzia udostępnianego przez Microsoft. W ramach zajęć będzie stworzona przykładowa aplikacja, którą jeszcze w trakcie zajęć umieścimy na sklepie.

Druga część spotkania będzie dotyczyć przetwarzania danych za pomocą LINQ i wyrażenia lambda.

Serdecznie zachęcam do rejestracji na wydarzenie.

Spotkanie będzie transmitowane jako konferencja pod linkiem: https://meet.lync.com/stdntpartners/pawel.labno/3GV8F6EU

WEDNESDAY, 16 APRIL 2014

17:50

Application of computer science in police criminalistics

Czy interesują Cię takie tematy jak:

 • składanie modelu 3D miejsca zdarzenia ze zdjęć dwuwymiarowych,
 • balistyka pocisków,
 • symulowaniu wypadków,
 • rozpoznawaniem twarzy z zapisu kamer przemysłowych,
 • dopasowywanie odcisków palców?

Jeśli tak to musisz koniecznie się pojawić na tym wykładzie!

TUESDAY, 15 APRIL 2014

19:20

Language Integrated Query

Zajęcia będą dotyczyć technologii, którą powinni znać wszyscy pasjonaci .NET ponieważ pozwala ona znacznie uprościć i przyspieszyć przetwarzanie ogromnej ilości danych. Podczas zajęć - będących dalszą częścią kursu C# poznamy w szczególności sposoby na -pobranie elementów według ścieżki -wybranie szczególnych elementów -wyrażenie LAMBDĘ i inne które prawdopodobnie wykorzysta każdy z Was.

TUESDAY, 15 APRIL 2014

17:50

Introduction to ASP.NET MVC part 2

Podczas drugiego spotkania kursu będziemy rozwijać aplikację stworzoną podczas pierwszego spotkania.

FRIDAY, 11 APRIL 2014

14:45

Curriculum vitae workshop

Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w wykładzie i warsztatach organizowanych przez Koło Naukowe BIT. Miejsca na warsztaty są ograniczone, zatem decyduje kolejność zgłoszeń :)

THURSDAY, 10 APRIL 2014

17:50

IBM Hadoop 2nd Workshop

Continuation of the workshop leaded by IBM Kraków Software Lab's specialist Łukasz Gaża in the previous week.

WEDNESDAY, 9 APRIL 2014

17:50

Spring MVC workshop

Celem warsztatu jest zapoznanie z podstawami Springa MVC. Przedstawione zostaną teoretyczne aspekty wzorca Model-View-Controller oraz jego realizacja w springu MVC na przykładzie prostej aplikacji webowej.

TUESDAY, 8 APRIL 2014

17:50

Introduction to ASP.NET MVC

First meeting of the course.

What be used before ASP.NET? What is MVC. Short history of 'ASP.NET MVC. Project's structure Models Views Controllers ... and others Routing Graphics engine Global.asax + Web.config

MONDAY, 7 APRIL 2014

12:50

Dependency Inversion Principle and its realization in the Spring IoC container

Workshop teaching the power of DIP and Spring IoC, and showing how they can be applied to a practical design problem

THURSDAY, 3 APRIL 2014

17:50

IBM Hadoop Workshop

Workshop leaded by IBM Kraków Software Lab's specialist Łukasz Gaza.

TUESDAY, 1 APRIL 2014

17:50

Construct 2 Applications for Windows 8

 • Creation and configuration of new Construct 2 project
 • How to use popular components
 • Correct preparation application for Windows Store publication
 • Application Developing exercises

WEDNESDAY, 26 MARCH 2014

18:00

Usability and user-centered design in the software development process

Wykład z Usability Design (UX), który będzie prowadzony przez pracownika krakowskiego oddziału IBM. UX to niezwykle ważny temat, mający ogromny wpływ na jakość produktu dla użytkownika, a niestety bardzo często jest on bagatelizowany przez programistów.

THURSDAY, 20 MARCH 2014

17:50

Introduction to map-reduce in Hadoop

Warsztat wprowadzający do środowiska Hadoop i przedstawiający idee map-reduce.

WEDNESDAY, 19 MARCH 2014

17:50

Introduction to web applications

Wykład interaktywny dla wszystkich członków Idea Factory z zakresu wporwadzenia do aplikacji webowych.

TUESDAY, 11 JUNE 2013

19:00

Machine Learning Course

Comin soon...

MONDAY, 20 MAY 2013

18:45

CAPTCHA: Clustering

Coming soon...

MONDAY, 6 MAY 2013

18:45

CAPTCHA: Neural networks

Coming soon...

TUESDAY, 23 APRIL 2013

18:45

CAPTCHA: Logistic regression

Podczas tego wykładu poznasz podstawy uczenia maszynowego. Rozłożymy na czynniki pierwsze problem rozpoznawania zabezpieczeń CAPTCHA. Napiszemy nasz pierwszy algorytm uczący: regresję logistyczną, która posłuży nam do rozpoznawania (klasyfikacji) obrazków z cyframi.

TUESDAY, 11 DECEMBER 2012

19:00