Events

Last occurence: Tuesday, 11 December 2012, 19:00 - 20:30

See schedules

Single event
Tuesday, 11 December 2012, 19:00 - 20:30

Recommender systems

Lecture

sala 3.27a, D-17

No series


This content is not available in English. The following text is displayed in Polish.

Opis wydarzenia

Sekcja AI koła naukowego BIT serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na wykład poświęcony systemom rekomendacji. Systemy rekomendacji produktów i usług odgrywają bardzo istotną rolę w serwisach takich jak Amazon, Netflix czy Yahoo i pozwalają im zarabiać ogromne pieniądze. Jeśli interesują was biznesowe aspekty tego zagadnienia, polecamy zapoznać się tym krótkim wykładem.

Podczas tej prelekcji dowiecie się, w jaki sposób tworzyć systemy, które będą potrafiły inteligentnie polecać klientom produkty, maksymalizując szansę, że im się spodobają. Skupimy się na technicznych aspektach takich systemów, a także napiszemy moduł rekomendacji w oparciu o algorytm faktoryzacji macierzy do przykładowej aplikacji - wypożyczalni filmów VOD!

Zachęcamy do przyjścia z własnymi laptopami i podjęcia implementacji razem z nami! Wykład jest przeznaczony dla początkujących, wystarczy podstawowa znajomość Pythona.

Materiały

Przykładowa aplikacja: http://bitflix.herokuapp.com/

Kod źródłowy

Podczas prezentacji napiszemy moduł rekomendacji do prostej web-aplikacji, wypożyczalni filmów VOD. Aplikacja jest napisana w Django jednak do implementacji wystarczy podstawowa znajomość Pythona. Repozytorium kodu źródłowego aplikacji znajdziecie na Githubie:

git@github.com:BIT-AI/Bitflix.git

Kod możecie ściągnąć w postaci archiwum również stąd

Będziemy potrzebowali kilku dodatkowych paczek, łącznie z Django. Najłatwiej wyposażyć się najpierw w pip, narzędzie do instalowania paczek, a następnie zainstalować resztę za jego pomocą. Po zainstalowaniu pip, wchodzimy do katalogu z projektem, po czym wydajemy polecenie:

pip install -r requirements.txt

Aplikację uruchamiamy poleceniem:

python manage.py runserver

Źródła i odnośniki

Comments

Add comment

Sorry! Comments available only for registered users. Please log in or register.

Section

  1. AI

Speakers