Events

Last occurence: Tuesday, 23 April 2013, 18:45 - 20:00

See schedules

Single event
Tuesday, 23 April 2013, 18:45 - 20:00

CAPTCHA: Logistic regression

Lecture

sala 1.38, D-17

Pattern recognition: Breaking Captchas


This content is not available in English. The following text is displayed in Polish.

Opis

Podczas pierwszego spotkania z serii Metody rozpoznawania obrazów: Łamanie zabezpieczeń CAPTCHA, poznamy podstawy uczenia maszynowego. Dowiemy się, czym zajmuje się ta dziedzina sztucznej inteligencji, poznamy podstawowe pojęcia, takie jak uczenie nadzorowane, nienadzorowane, dane trenigowe, metoda gradientu prostego. Rozłożymy na czynniki pierwsze problem rozpoznawania zabezpieczeń CAPTCHA. Poznamy nasz pierwszy algorytm uczący: regresję logistyczną, która posłuży nam do rozpoznawania (klasyfikacji) obrazków z cyframi.

Zastosujemy zdobytą wiedzę w praktyce, budując pierwszy element rzeczywistej aplikacji: wtyczki do Google Chrome, służącej do łamania zabezpieczeń CAPTCHA!

Aby wziąć udział w całym cyklu spotkań, wystarczy podstawowa znajomość analizy, algebry, oraz języków programowania Python i JavaScript. Zachęcamy do przychodzenia z własnymi laptopami i podjęcia implementacji razem z nami!

Zadanie programistyczne

Jeśli chcesz podjąć się implementacji algorytmu, przygotowaliśmy dla Ciebie zadanie programistyczne, które pozwoli Ci w łatwy sposób poznać praktyczną stronę uczenia maszynowego. Poniżej umieszczony został kod źródłowy aplikacji, dokumentacja, oraz treść zadania. Zapoznaj się z nimi w tej kolejności.

Comments

Add comment

Sorry! Comments available only for registered users. Please log in or register.

Section

  1. AI

Speakers